Kiedy solić wątróbkę?

Ile soli do wątróbki drobiowej

Wątróbka to pyszna potrwa, którą można spożywać zarówno solo, a także jako dodatek w wielu potrawach. Jednym z najważniejszych kroków przygotowania wątróbki jest odpowiednie nasolenie – to ono niejednokrotnie decyduje o całościowym smaku. Jednak, kiedy solić wątróbkę? A także, na czym smażyć wątróbkę, aby wydobyć z niej najlepszy aromat? Dowiedz się także kiedy solić wołwinę, żeby jej smak był na wysokim poziomie, a zapach aromatyczny i delikatny.

Kiedy solić wątróbkę drobiową?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy solić wątróbkę drobiową, to zalecamy solenie wątróbki drobiowej tuż przed jej smażeniem lub gotowaniem. Możesz posypać mięso solą z każdej strony lub wymieszać je w marynacie z solą, przed poddaniem obróbce cieplnej.

Kiedy solić wątróbkę wieprzową?

Podobnie jak w przypadku wątróbki drobiowej, zaleca się solenie wątróbki wieprzowej tuż przed smażeniem lub gotowaniem. Możesz posypać wątróbkę solą z każdej strony lub wymieszać ją w marynacie z solą, przed poddaniem obróbce cieplnej.

Jak smażyć wątróbkę drobiową?

Jeśli zamieszasz przygotować wątróbkę drobiową, a nie wiesz jak ją smażyć, to spieszymy z istotnymi wskazówkami. Na początku przygotuj wątróbkę drobiową:

  • oczyść ją z błon i żyłek oraz osusz papierowym ręcznikiem,
  • smaż mięso w całości lub pokrój na plastry o grubości około 1 cm,
  • posól wątróbkę z obu stron,
  • rozgrzej patelnię na średnim ogniu – możesz dodać niewielką ilość oleju lub masła na patelnię i smaż na średnim ogniu przez około 3-4 minuty z jednej strony, a następnie przewróć ją na drugą stronę i smaż kolejne 3-4 minuty, aż wątróbka będzie dobrze upieczona. Podczas smażenia wątróbki drobiowej ważne jest, aby nie przesadzić z czasem obróbki termicznej, ponieważ to może spowodować wysuszenie mięsa i utratę jego smaku.
smażenie wątróbki drobiowej

Ile smażyć wątróbkę drobiową?

Kiedy zastanawiasz się nad pytaniem, ile smażyć wątróbkę drobiową, to odpowiedź wynosi 5-7 minut z jednej strony, a następnie wystarczy przewrócić i smaż kolejne 5-7 minut z drugiej strony. Natomiast plastry wątróbki drobiowej o grubości 1 cm należy trzymać krócej na patelni, czyli 3-4 minuty z jednej strony, oraz kolejne 3-4 minuty z drugiej strony. Do smażenia warto dodać odrobinę pieprzu do smaku.

Na czym smażyć wątróbkę?

Smażenie wątróbki można wykonywać zarówno na oleju, jak i na maśle. Oba tłuszcze nadają wątróbce aromatyczny smak i pomagają w uzyskaniu chrupiącej skórki. Jeśli chcesz smażyć wątróbkę na oleju, zalecane jest użycie oleju roślinnego, takiego jak olej rzepakowy lub słonecznikowy. Są to tłuszcze, które mogą być nagrzewane do wysokiej temperatury bez spalania. 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.