Jak wyczyścić piekarnik – czy tabletka do zmywarki to dobry sposób?

czyszczenie piekarnika

Sposobów na wyczyszczenie bardzo brudnego piekarnika jest mnóstwo. Także tych nietypowych. Czy próbowaliście użyć tabletki do zmywarki? To niezwykle skuteczny zabieg, który gwarantuje wspaniałe rezultaty. Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? 

Piekarnik jest niezastąpionym urządzeniem w każdej kuchni. Ciężko wyobrazić sobie codziennie przygotowanie posiłków bez jego pomocy. Standardowo powinien być czyszczony po każdym użyciu. Jednak nie każdy to praktykuje. Rozwiązania mające na celu domycie zabrudzeń, przekazywane przez nasze mamy, nie zawsze także bywają skuteczne. Warto wówczas zrealizować inne recepty na to, jak wyczyścić piekarnik bez szorowania.

Na pewno wielokrotnie spotkałaś się z tym, że wnętrze twojego piekarnika wprawiało w przerażenie. Od dawna nagromadzony tłuszcz, zaschnięte resztki jedzenia, przypalenia – taki obraz jest zmorą praktycznie każdej pani domu. Jak sobie z tym poradzić? Jak doczyścić piekarnik, aby uniknąć wielogodzinnego, mozolnego poprawiania?

piekarnik tabletka do zmywarki

Jak wyczyścić bardzo brudny piekarnik?

Doskonałym sposobem na walkę z zabrudzeniami i tłuszczem jest użycie tabletki do zmywarek oraz pary wodnej. Jak wyczyścić bardzo brudny piekarnik, należy połączyć te dwa składniki, pozwoli to na rozmoczenie zanieczyszczeń – możesz zatem zapomnieć o szorowaniu! Z łatwością usuniesz wszelkie zabrudzenia. Kiedy każdy, wypróbowany sposób zawodzi można sięgnąć po nietypowe, ale skuteczne rozwiązania!

Jak wyczyścić piekarnik bez szorowania?

Aby wyczyścić piekarnik bez zbędnego szorowania, warto wykonać kilka prostych czynności z użyciem tabletki do zmywarki:

  • przygotuj odpowiednio piekarnik: usuń wszystkie blachy oraz naczynia z wnętrza
  • kostkę do zmywarki umieść w naczyniu żaroodpornym i zalać wodą – ciecz powinna minimum w połowie zakrywać tabletkę
  • piekarnik ustaw na 100 stopni Celsjusza
  • tak przygotowane naczynie pozostaw na dwie godziny – wówczas dojdzie do namoknięcia zabrudzeń
  • po tym czasie możesz usunąć tłuszcz, przypalenia oraz resztki z łatwością, przy użyciu gąbki i płynu do mycia naczyń
  • na koniec wytrzyj piekarnik do sucha ręcznikiem papierowym
Jak wyczyścić piekarnik

Czyszczenie piekarnika za pomocą tabletki do zmywarki przynosi niesamowite efekty. Doskonale radzi sobie z nagromadzonym i trudnym do usunięcia tłuszczem. Jeżeli jednak nie mamy pod ręką tabletki do zmywania, a nasz piekarnik potrzebuje czyszczenia „na wczoraj”, można posłużyć się metodą pielęgnacji z wykorzystaniem termoobiegu.

Czyszczenie piekarnika z termoobiegiem

kuchenka

Jak wyczyścić piekarnik z termoobiegiem? Potrzebujemy naczynia żaroodpornego i wody. Następnie sok z cytryny lub soda, pomogą nam w rozmiękczeniu uporczywych zabrudzeń. Nastawiamy piekarnik z funkcją termoobiegu na 170 stopni Celsjusza i pozostawiamy na kilka minut. Po tym czasie, gdy wnętrze nieco przestygnie, usuwamy zanieczyszczenia, już bez większych trudności.

Jak wyczyścić piekarnik?

Zastosowanie tabletki do zmywarki w celu doczyszczenia wnętrza piekarnika jest niezwykle łatwym trikiem na usunięcie trudnych zabrudzeń. Ten nieco odmienny sposób może zaskoczyć niejedną osobę. Warto jednak spróbować – mycie piekarnika wcale nie musi być mozolne i uciążliwe!

Jak wyczyścić piekarnik po wypieku ciasta

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.